Instrukcja instalacji OSMapaPL

Instalacja OSMapaPL w zgodnym zegarku, liczniku czy ręcznej nawigacji Garmin to dziecinnie proste zadanie. W celu zainstalowania mapy wystarczy podłączyć urządzenie do komputera, a następnie wkleić do folderu Garmin plik mapowy z rozszerzeniem IMG. Najnowsze wersje mapy znajdziesz na dedykowanej stronie.

Uwaga! Jeśli po pobraniu plik z mapą jest spakowany w folderze, to przed jego instalacja do urządzenia należy rozpakować folder. Pamiętajcie, żeby do folderu Garmin wgrywać sam plik IMG!

Po zainstalowaniu mapy, odłączamy urządzenie od komputera poprzez bezpieczne wysunięcie. Teraz już tylko pozostało w urządzeniu wyłączyć fabrycznie zainstalowaną mapę np. Garmin Topo Active i włączyć szczegółową mapę Polski oznaczaną w urządzeniu jako OSMapaPL.

Szczegółową prezentację instalacji darmowej mapy Polski w zegarku Garmin Fenix 6 znajdziecie na poniższym filmie:

W razie problemów z instalacją służymy pomocą. Prosimy o wpisywanie zapytań w komentarzu do tego poradnika.

8 komentarzy

Witam
Zegarek to Garmin Tactix Delta. Mapę i warstwice widzi szlaków nie. W czym może być problem ?
Pozdrawiam

Warto sprawdzić czy przypadkiem nie zostało zmienione rozszerzenie dla pliku z szlakami. Garmin rozpoznaje i wyświetla prawidłowo pliki mapowe z rozszerzeniem .IMG

Witam. Mam Garmina Edge 530 i po wgraniu mapy zamiast nazw ulic pojawiły się czarne kwadraciki ze znakami zapytania w środku. Instalacja zgodnie z instrukcją. Co może być przyczyną. Pliki “ogonki” “warstwice” i “szlaki”.

Cześć. Spróbuj usunąć wersję ogonki i zastąpić ją wersją podstawową. Problem może tkwić w odczycie polskich znaków (choć Edge 530 jako całkiem świeży model powinien sobie z nimi poradzić). Daj znać proszę czy to pomogło. Pozdrawiam.

Czy plik z szlakami też wgrywamy w folder Garmin? Pokazuje mi że ma taką samą nazwe co plik z mapą i czy go zastąpić?

W takim przypadku należy zmienić nazwę pliku, ale bez zmiany rozszerzenia. Mapę zostawiamy jako gmapsupp.img, a plik z szlakami nazywamy np. szlaki.img

Pobrałem mapy z waszej strony ale zawartosc archiwum nazywa sie “gmapsupp.img” , dla map OSMapaPLext-SZLAKI-20220418V2.02_IMG i OSMapaPLext-OGONKI-20220321V2.02_IMG. Jak wkleje oba pliki to jeden nadpisuje drugi . Czy mam zmieniać nazwy plików “gmapsupp.img” ?

W takim przypadku należy zmienić nazwę pliku, ale bez zmiany rozszerzenia. Mapę zostawiamy jako gmapsupp.img, a plik z szlakami nazywamy np. szlaki.img

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.